Včera jsem pekla jedne osvěžující řezy a tak přemýšlím, že jsem je zapomněla nafotit, přijdu k mobilu a koukám, že fotky v mobilu mám. To už bude asi věkem nebo nevím čím, že pokud něco dopeču, nafotím to a hned i zapomenu, že jsem něco nafotila 😀 Vynikající, osvěžující a s tím želé dokonce, dovolím si tvrdit, že neodolatelné 🙂 Autor: Simona

SUROVINY

Těsto:

4 ksvejce
120 gkrupicového cukru
1 sáčekvanilinového cukru
1 lžičkacitronové kůry
120 gpolohrubé mouky
1 lžičkaprášku do pečiva

Náplň:

2 bal.mandarinkové kompoty (hmotnost 314 g)
1 kelímekšlehačky
2 kelímkykrémovité zakysané smetany (čím hustší, tím lepší)
2 lžícekrupicového cukru

Želé:

2 bal.vanilkového pudinku
šťáva z obou mandarinkových kompotů, doplněná vodou do objemu 750 ml
2 lžícekrupicového cukru

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Příprava těsta:
  Do mísy rozklepněte vejce, přisypte oba druhy cukru. Elektrickým šlehačem šlehejte nejdřív při střední rychlosti a pak na nejvyšší, abyste získali téměř bílou hmotu ušlehanou do pěny (cukr se úplně rozpustí).
 2. Snižte rychlost elektrického šlehače na střední. Do připravené pěny po lžičkách přidávejte prosátou mouku s práškem do pečiva a citronovou kůru.
 3. Troubu předehřejte na 180 °C.  Těsto nalijte na plech s vyšším okrajem, vyložený pečicím papírem a pečte asi 20 min.
 4. Příprava náplně:
  Ušlehejte šlehačku, aby byla tuhá. Pak ji opatrně smíchejte s kysanou smetanou a do směsi přimíchejte okapané ovoce a cukr. Vzniklou náplň rovnoměrně rozetřete na vychladlý korpus a nechte v chladu trochu ztuhnout. Mezitím připravte ovocné želé.
 5. Příprava želé:
  Šťávu z obou kompotů dolijte vodou, abyste získali 750 ml tekutiny. Přidejte cukr a vanilkový pudink v prášku. Důkladně ho rozmíchejte v ovocném základu a pak povařte – výsledkem by měl být krásně hladký krém.
 6. Až želé trochu vychladne, nalijte ho na náplň a dejte do chladu ztuhnout.