Nepečené dezerty jsou velmi populární a tento je velmi oblíbený. Jahodové želé, tvaroh a na vrchu jahodová dřeň. Samozřejmě můžete ovoce zaměnit za různé jiné, já jsem tyto skleničky například dělala již s borůvkami, malinami, hruškami a dokonce i s rybízem nebo ostružinami. Vyzkoušela jsem už snad každé jedno ovoce. Vhodné na teplé letní dny. Autor: Triniti

SUROVINY

Budeme potřebovat:

300 gjahody
30 gmoučkový cukr
1 bal.jahodové želé
300 gtučný tvaroh
2 lžícekr. cukr
3 lžícezakysaná smetana
100 mlvoda
10 gželatina

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Jahodové želé si připravíme podle návodu na obalu. Připravíme si vysoké sklenice, na dno kterých navrstvíme jahodové želé. Sklenice umístíme do misky a mírně je nahneme. Necháme želé ztuhnout.

  2. Tvaroh utřeme s kr. cukrem a zakysanou smetanou. Cukru klidně můžete přidat více nebo méně – každý podle vlastní chuti.

  3. Ve vodě si prirpavíme želatinu – nejprve ji namočíme a necháme chvíli nabobtnat. Později ohřejeme a mícháme, dokud se želatina nerozpustí a odstavíme. Necháme mírně vychladnout a přidáme k tvarohu. Promícháme.
  4. Tvarohovou hmotu navrstvíme na ztuhlé jahodové želé a odložíme do chladničky.

  5. Jahody rozmixujeme tyčovým mixérem na kaši, přidáme moučkový cukr a promícháme. Do této hmoty želatinu již nepřidáváme. Navrstvíme na tvarohovou vrstvu a odložíme do lednice na hodinu.

  6. Vrch můžeme posypat oříšky v čokoládě, které nasekáme na drobno. Dobrou chuť!