Vynikající kokosové řezy s lahodným čokoládovým těstem. Už jste skoušeli brownies? Je trochu tužší, ale vynikajíci!!! Autor: Gaštanka

SUROVINY

Těsto:

2/3 šálkukakao
1,5 šálkukr. cukr
1/3 šálkumoučkový cukr
3/4 lžičkysůl
1 šálekhladká mouka
1 lžičkainstantní káva
1 šáleknalámaná čokoláda
3 ksvejce
1/2 šálkuolej
2 lžícevoda

Kokosová náplň:

170 gsmetanový sýr
1/3 šálkusmetana ke šlehání
3 lžícemoučkový cukr
1/2 lžičkyvanilkový extrakt
3 šálkykokos

Čokoládová poleva:

1/3 šálkusmetana ke šlehání
1 šáleknalámaná čokoláda
kokos na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Troubu předehřejeme na 180 stupňů a připravíme si plech na pečení o velikosti 20 x 20 cm. Dno vyložíme pečícím papírem.
  2. Ve větší misce smícháme kakao, kr. a moučkový cukr, sůl, mouku, kávu a na drobno nasekanou čokoládu. Přidáme vyšlehané vajíčka, do kterých jsme přidali olej a vodu. Vše důkladně promícháme.
  3. Těsto nalijeme do připravené formy a pěkně uhladíme. Pečeme cca 30 – 40 minut. Zkusíme párátkem – pokud se na párátko nenalepí žádné těsto, korpus je hotový. Upečené těsto necháme vychladnout.
  4. Pomocí ručního mixéru vyšleháme smetanový sýr spolu se smetanou, moučkovým cukrem a vanilkou na hladkou hmotu. Přidáme kokos a krátce šleháme. Navrstvíme na vychladlé těsto a pěkně uhladíme.
  5. Na mírném ohni rozpustíme čokoládu, přidáme smetanu a mícháním spojíme. Necháme mírně vychladnout a navrstvíme na kokosovou vrstvu. Pěkně uhladíme a necháme ztuhnout. Vrch můžeme ozdobit kokosem.