Velmi chutný dort plný třešní. Kombinací světlého a tmavého těsta vznikají efekt vln, který je na oko velmi krásný. Ve středu chutná nádivka z vanilkového pudinku.

SUROVINY

Těsto:

5vajec
150 gcukru
200 gmásla
200 gmouky
1 balvanilkového cukru
1 balprášku do pečiva
3 lžícekakaa
3 lžícestudeného mléka

Ještě budeme potřebovat:

1 kgčerstvých třešní nebo třešní z kompotu

Poleva:

10 lžícešťávy z třešní nebo třešňový sirup
6 lžicrumu

Krém:

9 dclmléka
2 ksvanilkové pudinky
150 gcukru
250 gmásla

Čokoládová poleva:

50 ghořké čokolády
2 lžícekakaa
2 lžíceoleje
2 lžícemásla

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Třešně umyjeme a vypeckujeme. Máslo necháme při pokojové teplotě změknout.
  2. Mouku, prášek do pečiva a 1 balíček vanilkového cukru smícháme a prosejeme. Vejce a cukr utřeme do hladké pěny. Přidáme máslo a mícháme, dokud se vše spolu nespojí. Pak přidáme mouku a mixérem na nejnižší rychlosti vymícháme. Těsto rozdělíme na dvě stejné části. Do jedné části vmícháme 3 lžíce kakaového prášku a 3 lžíce studeného mléka. Troubu vyhřejeme na teplotu 180 ° C.
  3. Na dno dortové formy o průměru 26 cm dáme papír. Vylijeme polovinu světlého těsta, na to vylijeme polovinu tmavého těsta, uhladíme. Poklademe polovinu třešní a dáme péct na 25 – 30 minut. Upečené těsto necháme vychladnout. Postup opakujeme ještě jednou a tím upečeme další těsto na dort.
  4. Šťávu z třešní nebo džus smícháme s rumem a polovinou polijeme jedno těsto.
  5. 4 dcl mléka, 2 vanilkové pudinky a 150 g cukru smícháme. Zbytek mléka (5 dcl) přivedeme k varu. Uvaříme pudink, necháme vychladnout. Máslo utřeme do pěny a postupně k němu přidáváme vychladlý pudink. Vymícháme na hladký krém, který rozdělíme na dvě poloviny. Jednu polovinu natřeme na první těsto. Přikryjeme druhým plátem těsta a opět polijeme zbylou šťávou. Celý dort potřeme druhou částí krému.
  6. Na mírném ohni rozpustíme čokoládu spolu s kakaem, olejem a máslem. Stáhneme z ohně a necháme chvíli vychladnout. Dort libovolně ozdobíme. Necháme přes noc v chladničce. Dobrou chuť!