Mega čokoládová bábovka s kousky ořechů, přelitá čokoládovou polevou. Máte rádi bábovky? Existuje asi milion receptů na bábovku, já osobně jsem už zkoušela kokosovou, ořechovou, s piškoty, dokonce jsem už dělala i punčovou, i likérovou. Nejlepší je zatím tato, pořádně čokoládová, s kousky oříšků. Ještě i ta čokoládová poleva dokonale ladí s pořádnou čokoládovou chutí těsta. V originálním receptu byl prášek do pečiva pouze v poloviční dávce, já jsem dala celý balíček, aby se to husté čokoládové těsto během pečení nadzvedlo. Autor: Mineralka

SUROVINY

Budeme potřebovat:

180 gmáslo
150 ghořká čokoláda
6 ksvejce
100 gkr. cukr
80 gmoučkový cukr
1 bal.vanilkový cukr
1 kscitron – kůru
150 gpolohrubá mouka
1 bal.prášek do pečiva
špetkasůl
1 lžícekakao
50 gmleté vlašské ořechy
150 gcelé vlašské ořechy

Poleva:

150 ghořká čokoláda
40 gmáslo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Máslo si rozpustíme v malém hrnci. Když máme máslo rozpuštěné, odstraníme ho z ohne přidáme na kousky nalámanou hořkou čokoládu. Mícháním ji rozpustíme.

  2. Bílku a žloutku si oddělíme. Z bílků si vyšleháme tuhý sníh. Postupně k nim přidáváme kr. cukr. Žloutky si vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny, přidáme vanilkový cukr, nastrouhanou citronovou kůru a připravenou čokoládu. Následně vmícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva, špetkou soli, kakaem a mletými ořechy. Důkladně promícháme a nakonec vařečkou přimícháme vyšlehaný sníh z bílků a celé ořechy.

  3. Takto připravenou hmotu vylijeme do formy na bábovku, kterou jsme si předem vymastili tukem a vysypali moukou.
  4. Pečeme při teplotě 170 stupňů cca 50-55 minut.
  5. Upečenou bábovku necháme ve formě trochu vychladnout a následně ji vyjmeme.

  6. Hořkou čokoládu si rozpustíme spolu s máslem a polijeme celý povrch. Necháme ztuhnout a podáváme. Dobrou chuť!