Velmi populární a stále oblíbený koláč SLONÍ SLZA. Máte ho rádi i Vy? Nejprve se mi zdálo, že to bude náročné na přípravu, protože to vypadá docela propracovaně, ale nakonec to byla úplně rychlovka. Dovolím si říci, že to bylo ještě rychleji než například makovník nebo jako jiný základní recept na šlehačkové či krémové řezy. Uděláte těsto, krém, vložíte banán, ozdobíte a máte. Autor: Petra H.

SUROVINY

Těsto:

3 ksvejce
2 lžícehrubá mouka
1 lžícekakao
3 lžícemoučkový cukr
1 lžičkaprášek do pečiva

Krém:

250 gmáslo
4 lžícemoučkový cukr
1 bal.vanilkový cukr
75 gmleté ​​vlašské ořechy
4 lžícehorké mléko
2 ksbanán
mleté ​​vlašské ořechy na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Z bílků si vyšleháme tuhý sníhdo kterého postupně přidáváme cukr a žloutkyVymícháme mixérem tuhou hmotudo které následně přidáváme mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaemTěsto vylijeme na menší plechkterý jsme vystlali papírem. Pečeme při teplotě 180 stupňů cca 15-20 minut.
  2. Upečené těsto vyjmeme a necháme vychladnoutVychladlý potřeme džemem.
  3. Připravíme si krémMáslo s moučkovým a vanilkovým cukrem vyšleháme do pěnyPostupně přidáme ořechykteré jsme spářili horkým mlékemSpolu spojíme.
  4. Takto připravenou nádivku natřeme na džemem potřený korpusDo středu umístíme banány a přeložíme těstoVrch koláče potřeme zbylou nádivkou a posypeme ořechy. Nakrájime na řezy a podáváme. Dobrou chuť!