Vynikající dort plný měkkého sýra. Kakaový základ v kombinaci se sýrovou nádivkou je k sežrání. Na první pohled se zdá, že tento dort je velmi složitý na přípravu, tedy já si to myslela po shlédnutí fotky v originálním receptu. Ale když jsem postupně četla recept, tak jsem přišla na to, že je to jeden z těch nejjednodušších. Prostě jen střídavě lijete světlý a tmavý krém a tak vytvoříte tento zajímavý dizajn. Autor: Petra

SUROVINY

Těsto:

4 ksvejce
120 gkr. cukr
1/2 bal.prášek do pečiva
120 gpolohrubá mouka
2 lžícekakao

Krém:

250 mlmléka
200 gkr. cukr
4 ksžloutek
3 lžícerum
500 mlsmetana
500 gměkký sýr (tvaroh, mascarpone, …)
2 lžícekakao
20 gčirá želatina

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka s cukrem vyšleháme do pěny a postupně přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Takto připravenou hmotu vylijeme do kulaté formy (průměr 26 cm), kterou jsme si vystlali papírem a dáme zapéct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů. Upečené necháme vychladnout.
  2. Připravíme si krém. Želatinu si namočíme do vody podle návodu. Mléko, cukr a žloutky si dáme do hrnce a zahřejeme na ohni. Přidáme namočenou želatinu a zahříváme (pozor, nesmí nám to vřít!). Tvaroh si smícháme s rumem, vyšlehanou smetanou a postupně přidáváme teplou želatinovou hmotu. Důkladně vymícháme.
  3. Hmotu rozdělíme na 2 části. Do jedné přidáme kakao a promícháme.
  4. Na vychladlý korpus (ve formě) si začneme vrstvit nádivky tak, abychom vytvářeli efekt zebry. Nejlepší je vrstvit to způsobem – do středu dáme 2 lžíce bílého krému, do středu bílého krému dáme 2 lžíce kakaového a postup opakujeme dokud se nám nádivky neminou. Dáme do lednice minimálně na 8 hodin a podáváme. Dobrou chuť!