Recept Plněné kuřecí prso s bramborovou kaší

Tak nedělní oběd musel nějak vypadat a i když nevím velmi servírovat, tak si myslím, že toto se mi podařilo. Plněné kuřecí prsa jsou již taková klasika u nás v kuchyni a víte to naplnit čímkoliv. Já jsem plnil anglickou slaninou a žampiony. Vy můžete zvolit i obyčejnou klasiku šunka, sýr a například červená paprika, je to na vás. Určitě vyzkoušejte, je to chutný oběd, za kterým se budete olizovat i vy.

SUROVINY

Kuřecí prso 1 porce:

1 kskuřecí prso větší
1 ksžampion krémový
10 dkganglické slaniny
plátekmáslo
dle chutimořská sůl
dle chutipepř 4 barev

Šťouchané brambory:

brambory
jarní cibulka
máslo
sůl

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. V nejslabší části prsa nožem vytvořte kapsu až k nejsilnější části. Neproříznout. Prstem vytvořte prostor pro nakrájené žampiony a anglickou slaninu. Žampiony na plátky a anglickou na kostičky postupně naplňte prso. Celý žampion ani anglická se do prsa nevejdou takže zbytek nechejte odložený. V místě řezu můžete párátkem “sešít” nebo jen přeložit maso a nechat jen tak.
  2. Maso osolte a opepřete dle chuti. V případě většího množství kusů naskládejte do pekáče. Kdo má větší pánev tak na 3 – 4 ks může udělat na pánvi. Zbytek anglické a žampionů posypte na maso a položte pár plátků másla. V rozehřáté troubě pečeme při cca 150 – 160 °C cca 15-20 min. Čas je orientační záleží na velikosti prsou.
  3. Poznámka: se solí to moc nepřehánět je tam anglická slanina. Nebo na pánvi rozpustíte máslo přidáte plněná prsa a podusíte společně se zbytkem žampionů a anglické. Dusíte do měkka.
  4. Vařené osolené brambory našťoucháme s plátkem másla a přimícháme na drobno nakrájenou jarní cibulku.