Recept Kuřecí plátek se šunkou a uzeným sýrem a tatarkové brambory

Protože jsem si toho na sebe po ránu vymyslela trošku víc, bylo potřeba k obědu připravit něco rychlého. A podle známého rčení “lehce nabyl, lehce pozbyl”, nezbylo mi za chvilku v kuchyni po téhle dobrotě ani památky. I to špinavé nádobí zmizelo v “cuku-letu” v myčce, když jsem zahromovala, že mají všechno až pod nos…

SUROVINY

kuřecí stehenní řízky
krilovací koření
sušený česnek
pepř, sůl
šunka
strouhaný uzený sýr
hladká mouka
sojová omáčka
voda
Brambory:
1 kgbrambor
4 lžícetatarské omáčky
2 lžíceoleje
2 lžičkymleté sladké papriky
1/2 lžičkymletého černého pepře
1 lžičkasoli

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Kuřecí stehenní řízky očistíme, lehce naklepeme a z obou stran osolíme a okořeníme (použila jsem klasické grilovací koření a trochu sušeného česneku. Maso z obou stran orestujeme na pánvi, uložíme na plech, poklademe plátky šunky a posypeme strouhaným uzeným sýrem. Vrazíme na pár minut do trouby pod gril.
  2. Výpek v pánvi zaprášíme hladkou moukou, zakápneme sojovou omáčkou a zalijeme trochou vody. Ode dna pěkně promícháme a necháme “odvařit”, získáme tak krapet dobré šťávy k masu.
  3. Brambory: 1kg brambor (nejradši mám varný typ “A”, pokud mají zdravou slupku, neloupu), 4 lžíce tatarské omáčky, 2 lžíce oleje, 2 lžičky mleté sladké papriky (dala jsem zauzenou), 1/2 lžičky mletého černého pepře, 1 lžička soli.
  4. Brambory omyjeme, nakrájíme na čtvrtiny nebo šestiny (to záleží na velikosti), vložíme do mísy, zalijeme studenou vodou a necháme “máčet” asi 10 minut. Poté brambory scedíme a osušíme v utěrce.
  5. V míse smícháme tatarku, olej, mletou papriku, mletý pepř a sůl a do této směsi přisypeme brambory. Rukou důkladně promícháme a klademe jednotlivě na plech s pečícím papírem řeznou plochou nahoru. Pečeme asi 40 minut na 180 stupňů.