Recept Nepečené 3BIT řezy

Oblíbená čokoládka 3bit v podobě zákusku. Zákusek se nepeče, pouze tuhne v chladničce. Je nenáročný a zvládne ho i začínající pekařka.

SUROVINY

Budeme potřebovat:

cca 4 bal.sušenek po 200g
1 plechovkauvařeného salka
100 ghořké čokolády

Vanilkový krém:

2 ksvanilkové pudinky
1/2 lmléka
1 kscitrónové želé v prášku
250 gmásla

Šlehačkový krém:

400 mlsmetany 30% ke šlehání
3 lžícemoučkového cukru
3 lžíceželatiny
100 mlvody

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Vanilkový krém: Asi 300 ml mléka dáme sevřít, ve zbytku mléka umícháme vanilkové pudinky a uvaříme pudinkový krém. Do horkého pudinku přimícháme citrónové želé, které si připravíme podle návodu. Důkladně promícháme, necháme vychladnout.
  2. Máslo utřeme do pěny, přidáme vychladlý pudink a vymícháme na hladký krém.
  3. Na dno formy s rozměry 21 x 21 cm uložíme alobal, poklademe vrstvu sušenek, natřeme pudinkový krém, pěkně uhladíme. Postupně navrstvíme další sušenky. Na sušenky vylijeme už uvařené salko. V obchodě se dá koupit karamelové, které již není třeba vařit, ale v případě, že to neseženete, tak je dobré uvařit to den dopředu. Na salko poklademe poslední vrstvu sušenek a dáme vychladit.
  4. Šlehačkový krém: Smetanu ke šlehání vyšleháme s moučkovým cukrem do tuha. Želatínu rozmícháme ve vodě, necháme chvíli nabobtnat. Pak ji trochu ohřejeme, aby se rozpustila, nesmí se ale vařit. Opatrně ji přimícháváme k šlehačce. Důkladně promícháme, natřeme ji na sušenky, pěkně uhladíme a posypeme nastrouhanou čokoládou.