Recept Bombastický hrnkový zákusek pro všechny milovníky čokolády
Recept Bombastický hrnkový zákusek pro všechny milovníky čokolády

S podrobným fotopostupem to zvládne připravit i začátečnice v pečení. Tento krémový zákusek jsem musela vyzkoušet. Většinou peču krémové zákusky pro mou starší dceru, ale tentokrát se přiznám, že moje touha ochutnat tento zákusek byla silnější než její. Vypadá fantasticky a chutná ještě lépe. Nelekněte se poměrně velkého množství surovin, je opravdu jednoduchý na přípravu.

SUROVINY

Těsto (hrnek = 200 ml)

4 ksvejce
1 hrnekmoučkový cukr
1 hrnekhladká mouka
3 PLkakao
1 bal.prášek do pečiva
1 bal.vanilkový cukr

Krém:

1 lmléko
4 PLhladká mouka
4 PLbramborový nebo kukuřičný škrob
1,5 hrnkumoučkový cukr
2 ksvejce
100 gmáslo
1 bal.vanilkový cukr
400 mlsmetana ke šlehání

Poleva:

200 mlsmetana ke šlehání
100 gmléčná čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny, postupně přidáme prosátou mouku smíchanou s kakaem a práškem do pečiva. Připravené těsto navrstvíme na větší plech (čím větší plech, tím nižší těsto) vyložený papírem na pečení a upečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů 20 minut.

  2. Po upečení necháme na mřížce vychladnout.
  3. Krém:
    Všechny suroviny kromě másla, vanilky a šlehačky smícháme v hrnci a uvaříme hustý “pudink”. Hustý “pudink” odstavíme a do horkého přidáme máslo a vanilkový cukr. Mícháním máslo a cukr rozpustíme. Míchala jsem klasickým mixérem a měla jsem krém krásně hladký. Necháme vychladnout.

  4. Na závěr vyšleháme smetanu do tuhé šlehačky a jemně (už jen metličkou) zapracujeme do “pudinku”. Připravený krém rozdělíme na polovinu.

  5. Jednu část naneseme na těsto (kraje jsme odřízli), na krém rozdrtíme odříznuté kraje a znova navrstvíme krém. Pěkně uhladíme a odložíme do chladničky ztuhnout.

  6. Když máme krém pořádně zatuhlý, vrch polijeme čokoládovou polevou – smetanu ohřejeme a přidáme na kousky nalámanou čokoládu. Mícháním ji rozpustíme.