Recept Nepečený nutellový zákusek
Recept Nepečený nutellový zákusek

Nebíčko v tlamičce! Nepečené řezy, připravené za pár minut. Chuťově fantastické. Konkurenci k tomuto zákusku jen tak lehce nenajdete. Určitě vyzkoušejte na nějakou oslavu narozenin, nám doma velmi chutnalo, tak dort plánuji připravit znovu k mým narozeninám.

SUROVINY

Základ:

250 gkakaové sušenky
40 gmáslo
100 mlbroskvový džus
30 gčokoládový prášek (pro přípravu horké čokolády)

Bílá vrstva:

250 gMascarpone
50 gmoučkový cukr
250 mlsmetana ke šlehání

Hnědá vrstva:

250 mlšlehačky
250 gmascarpone
150 gNutelly

Vrch:

150 gčokoláda
150 mlsmetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Dort jsem dělala v dortové formě o velikosti 22 cm.
  2. Sušenky pomocí mixéru rozdrtíme na jemný prášek, přidáme čokoládový prášek a postupně přidáváme rozpuštěné máslo střídavě s džusem (můžeme zvolit i multivitamin nebo meruňku).
  3. Připravenou směs rukama utlačíme na dno formy o průměru 26 cm, kterou jsme vyložili papírem a odložíme do chladničky.
  4. Nutellu rozpustíme ve vodní lázni a odstavíme. Přidáme mascarpone, promícháme a pak zlehka vmícháme i vyšlehanou šlehačku.
  5. Mascarpone spolu s moučkovým cukrem a rostlinnou šlehačkou (používám rostlinnou šlehačku, protože krásně drží tvar) utřeme do hladka.
  6. Smetanu na polevu zahřejeme (pozor, nevaříme!) a odstavíme z ohně. Přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme.
  7. Na základ navrstvíme bílou nádivku, na bílou nádivku navrstvíme nutellovú nádivku a na vrch navrstvíme připravenou polevu ze smetany a čokolády. Necháme ztuhnout a podáváme. Dobrou chuť!