Pokud milujete obědy ve sladkém stylu, tak vězte, že jste tady správně :). Ukuchtíme spolu tvarohové knedlíky. Jednou mi přišel dotaz, jestli se do nich může narvat kabanos… Upřímně řečeno, kombinace tvarohu a ultra zdravého kabanosu (jak jinak) ve mně vyvolává pocit žaludečních křečí a otlaků na zadnici ze záchodového prkýnka :D. Ale jak je libo, každému dle libosti. Opět vysvětlivky k surovinám. Vločky doporučuji ty jemnější, budou se lépe mixovat. Tvaroh si kupte určitě ten ve staniolu – V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ VE VANIČCE! A u ovoce určitě doporučím to čerstvé. Tak a jde se na to…

Tvarohovo ovesné knedlíky

Ingredience na 2 porce

  • 100 g ovesných vloček
  • 1 vejce
  • 1/2 měkkého tvarohu ve staniolu!!
  • ovoce dle chuti – u mě tentokráte vyhrály broskve

Postup

Celkový čas přípravy: 30 min

1

Vločky si v míse rozmixujeme na mouku. Pokud máte vločky jemnější, mixování bude rychlejší. Do vločkové mouky přidáme vejce, tvaroh a vytvoříme hmotu. Toť vše :). Jak jednoduché, že?

2

Z takto vytvořené hmoty modelujeme placičky a do nich zabalíme kousek ovoce. Vytvoříme kuličky, které pak “házíme” do kastrůlku s vařící vodou. Vaříme cca 5–7 minut, dokud nevyplavou na povrch.

3

Můžeme servírovat a zdobit např. skořicí a slunečnicovým semínkem. Fantazii se meze nekladou, takže se nebojte, klidně si kuličky obalte v máku, kokosu, posypte všeličím možným. Podotýkám, že těsto neobsahuje žádné sladidlo, čili budou mírně nakyslé díky tvarohu. Ovoce tomu ale dodá své kouzlo a pokud to i tak bude málo, přelijte si je třeba medem :).